הגדלת שדיים

ניתוח להגדלת שדיים יכול להתבצע בכל גיל לאחר שהשדיים התפתחו לגודלם המלא. מועמדת טובה לניתוח להגדלת שדיים צריכה להיות בשלה ומוכנה לניתוח מבחינה נפשית וצריכה להבין היטב מהן הסיבות שדוחפות אותה לעבור ניתוח זה.

ייעוץ אישי מול מנתח פלסטי

 • יש להכין מראש שאלות בכתב לגביהם תרצי הסברים והבהרות מהמנתח שלך.
 • יש להצטייד בכל ההיסטוריה הרפואית שלך.
 • יש להביא את רשימת התרופות שלך ואת רשימת התרופות להם את רגישה.
 • במידה ועברת את גיל ה-40 רצוי לבצע ממוגרפיה טרום ניתוחית.

במהלך הייעוץ תתבקשי לציין איזה גודל וצורת שד את מעוניינת. זאת נקודה חשובה ביותר על מנת לתאם ציפיות ומומלץ להתעכב בנקודה חשובה זו. בצורה זאת תגיעי להבנה לגבי אפשרויות הגלומות בניתוח זה.

אותו מנתח יבדוק את שדייך יצלם אותם יבדוק את איכות העור שלך את גודל וצורת השד ואת מיקום הפטמות. במידה ושדייך נפולים יש לבצע בנוסף הרמת שדיים. המנתח ימדוד מספר פרמטרים בשדייך בעזרתם הוא יוכל לתכנן ניתוח ולהתאים לך משתלים בגודל המתאים לך.

חשוב ביתר לקנות מראש חזייה מיוחדת בגודל שיתאים לך לאחר ניתוח ההגדלה, חזייה שלא תרים את שדייך כלפי מעלה. חזייה שתשמור על המשתלים במקומם ולא תפגע בתוצאות הניתוח. מומלץ ללבוש את החזייה במשך כחודש ימים.

כיצד מתבצע הניתוח

הניתוח בדרך כלל נעשה בהרדמה כללית. הניתוח אורך כשעה לערך. במהלך הניתוח יתבצע חתך בעור במיקום לפי סיכום מראש. לאחר מכן המנתח יבצע הפרדה של השכבות לפי תכנון מראש לקבלת כיס מתחת לשדייך או מתחת לשריר החזה הגדול. על הכיס להיות בגודל מתאים לקבלה של המשתלים. 

את הניתוח יש לתכנן מראש כשאת עומדת. יש לבצע מספר מדידות בשדייך לקבלת תוצאה סופית מיטבית. לעיתים המשתל התאים יפה לשד ושיפר את צורתו ונפחו ולעיתים השד לא נראה טבעי ויפה. לכן במהלך השנים עם הניסיון שצברתי בניתוח זה, פיתחתי שיטת מדידה ייחודית על מנת לדעת מראש את גודל המשתל המתאים לך באופן אישי לקבלת תוצאה מיטבית כך ששדייך יראו גדולים יותר ומעוצבים לפי דרישתך ויראו טבעיים ולא מוגדלים.

לשם כך, תכנון הניתוח מראש ובחירת המשתל המתאים לך חשוב ביותר ויש להתחשב בכך שבנוסף לגודל השד קיים גם מימד הזמן שיש להתחשב בו.

לאחר הניתוח, יש להימנע מעבודה מאומצת למשך שבוע ימים. ניתן לחזור לעבודה בדרך כלל כעבור שבוע ימים.

הקטנת שדים Breast reduction

נשים שבוחרות לעבור את הניתוח בדרך כלל מחפשות הקלה פיזית מחוסר הנוחות והרגשות הכבדות ששדיים גדולים גורמים להן. ניתוח זה נועד להקטין את משקל שדייך לשפר את מראה שדייך ולמקם את הפטמה והעטרה במקומם. לאחר הניתוח שדייך יהיו פרופורציונאליות לשאר גופך ובגדים יתאימו לך יפה יותר. הניתוח להקטנת שדייך יכול להתבצע בכל גיל לאחר גמר גדילת שדייך.

כיצד אני יודעת אם הניתוח מתאים לי?

 • שדיים גדולים מידי ביחס לשאר הגוף.
 • שדיים כבדים, תלויים ברפיון, הפטמות פונות  למטה.
 • שד אחד גדול מהשני.
 • כאבי גב, צוואר, כתפיים הנגרמים ממשקל שדייך.
 • גירוי של העור מתחת לשדייך.
 • שקעים בכתפיים הנגרמים מכתפיות החזייה.
 • את נמנעת מפעילות ספורטיבית עקב גודל ומשקל שדייך.

גניקומסטיה - שד נשי אצל הגבר

גניקומסטיה הינה התפתחות של שד נשי אצל הגבר. התופעה יכולה להופיע באופן פיזיולוגי בילודים כתוצאה מהורמונים של האם. ניתן לעבור ניתוח על מנת לתקן את הפגם הקוסמטי.

בפגישת ייעוץ עם הרופא, עליו לבדוק היטב האם מדובר ברקמת שומן בלבד או ברקמת שד קשה יותר לשם כך ניתן להיעזר בהדמיה על קולית. בהתאם לבדיקה הרופא יחליט על טכניקת הניתוח המיטבית המתאימה. בחלק מהמקרים שאיבת שומן תספיק, בחלק אחר של המקרים יש לבצע ניתוח פתוח בחתך בקו העטרה התחתון דרכו ניתן להסיר את רקמת השד הקשה.

לאחר הניתוח יש ללבוש חליפת לחץ מותאמת אישית למשך כחודש ימים. בדרך כלל לאחר ניתוח התופעה אינה חוזרת והתוצאה הקוסמטית הינה טובה. הצלקת בדרך כלל מוסתרת היטב בשולי העטרה.

גם את מרגישה מוכנה להשיג את החזה שתמיד רצית?

צרו קשר עם ד"ר טוכמן

מרפאת הרמוניה, המרכז הרפואי שערי צדק – ירושלים | punytu10@gmail.com | טל' 073-7023213