ניתוחי פנים: גבות, מצח, אוזניים, עפעפיים

הרמת גבות, מצח Forhead lift

ביום שאת קמה בבוקר לקראת יום חדש נהדר, בהרגשה מצוינת לאחר שינה ערבה ומרגישה טוב, נינוחה שמחה ומרוצה מעצמך לקראת יום חדש אך מבט פנייך מביעה תחושה שונה.

את נראית כועסת, עייפה, מודאגת ועצובה. האשם המרכזי שגורם לך להיראות כך הם קמטי ההבאה העמוקים במצח, בין הגבות ומיקום הנמוך של הגבות.. במידה ואת מרגישה שהקמטים במצח גורמים לך להיראות שונה ופחות טוב ממה שאת חשה באמת הרמת מצח וגבות מתאים לך.

בניתוח להרמת גבות ניתן למקם את הגבות הצנוחות מעט גבוהה יותר ולהחזירם למקומם הטבעי כפי שהיה בעבר. להעלים את קמטי הכעס במרכז המצח. ולהשוות לעיניך מבט זוהר רענן ונינוח יותר. בדרך כלל ניתוח זה משולב בניתוח עפעפיים.

אוזניים מזדקרות Protruding ears

חלק מהילדים נולדים עם אוזניים בולטות. מצב זה נקרא אוזניים מזדקרות . אוזניים מזדקרות אינן גורמות להפרעה תפקודית אבל הן גורמות לירידה בביטחון העצמי, לעג מצד הסובבים אותם.

האוזן החיצונית בנויה משלד סחוסי בעל צורה מיוחדת. העור עוטף את הסחוס. אוזניים מזדקרות נובעות משינוי בשלד הסחוסי וחוסר התפתחות של חלק מקיפולי הסחוס. פגם זה הינו קוסמטי בלבד וגורם לילדים למבוכה רבה, לירידה בביטחון העצמי ולהרגשת חוסר נוחות חברתית. 

האוזן מגיעה לגודלה המלא בגיל שמונה בערך לכן ניתן למנוע את כל הסבל החברתי מילדים אלו כבר לפני כניסתם לבית הספר היסודי.

למי מתאים הניתוח: את הניתוח ניתן לבצע כבר בגיל שש במידה והילד מתלונן על צורת אוזניו ומציקים לו עקב כך.

ייעוץ אישי:

במהלך פגישת הייעוץ מול כירורג פלסטי, הרופא יבדוק את הילד כדי לאבחן את הבעיה.

האנטומיה של האוזן המזדקרת משתנה, ממקרה למקרה קיימות דפורמציות נוספות בהתפתחות האפרכסת. לכן יש לבדוק היטב את האוזניים, להבין את השינוי, לבדוק היטב מה חסר ושונה באוזן.

בדרך כלל מוצאים חוסר קיפול של החלק ההיקפי של האפרכסת ולכן האוזניים בולטות. לעיתים האוזניים לא סימטריות ובגובה שונה. ניתן ללחוץ קלות על האוזן ביד ולראות כיצד תראה התוצאה הסופית לאחר הניתוח כך ניתן להבין טוב יותר מה ניתן להשיג בניתוח זה.

ביצוע הניתוח:

הניתוח יכול להתבצע בהרדמה מקומית, נוח יותר לעבור את הניתוח בהרדמה כללית. הניתוח עורך כשעה וחצי לערך. לאחריו יש להקפיד על חבישה מיוחדת לאוזן למשך חודש ימים ולהגן על האוזניים עם סרט אלסטי. קו החתך נמצא מאחורי האוזניים כך שהצלקת נמצאת במקום מוסתר ולא נראה לעין.

עפעפיים Blepharoplasty

עם את מאמינה שענייך גורמות לך להיראות עייפה, עצובה או מבוגרת יותר ממה שאת מרגישה ניתוח להצערת ענייך הינה הבחירה הנכונה. בניתוח להצערת עינייך מבירים את עודפי עור, שומן ושריר מהעפעף העליון והתחתון. ניתן גם להדק את העפעף התחתון לגלגל העין.

התוצאה המתקבלת היא של מראה ערני, צעיר, שמח ורגוע יותר. הניתוח יכול להיות משולב יחד עם ניתוח למתיחת עור הפנים ו/או ניתוח להרמת הגבות וניתוח להצערת משלשון צעיר של מרכז הפנים.

התוויות לניתוח עפעפיים:

עפעף עליון: עודפי עור שמסתירים את הקפל הטבעי בעפעף העליון. נפיחות באזור העפעף עליון שגורם לך להיראות עייפה. עודפי עור ניכרים בעפעף עליון שמסתירים לך ומכבידים על ראייתך התקינה.

עפעף תחתון: עודפי עור וקמטים עדינים בעפעף תחתון. נפיחות וכתמים כהים בעפעף התחתון. העפעף התחתון אינו צמוד לגלגל העין. לעיתים ניתן לראות את הלובן מתחת לקשתית האזור הצבוע במרכז העין. זה גורם לך להיראות עייפה ומבוגרת מגילך. ההסברים באתר זה אינם מהווים תחליף לייעוץ אישי. ההסברים באתר זה הינם הסבר כללי לפני הייעוץ האישי עם הכירורג הפלסטי.

ייעוץ אישי:

פגישת יעוץ אישית עם המנתח היא הצעד הראשון לקראת הניתוח. בפגישה הרופא יבדוק את עודפי העור בעפעף העליון, יבדוק את מתח העור בעיקר בעפעף התחתון, יבדוק את המיקום האנטומי המומלץ של הגבות. לפי כל הפרמטרים שיתקבלו בבדיקה הכירורג יתאים לך את הניתוח שמתאים לך אישית. חשוב לידע את המנתח בדבר רגישויות שיש לך.

כמו כן המנתח יסביר לך מה ניתן לעשות ולשפר ומה לא ניתן לעשות לכן שיחה זו חשובה מאוד לתיאום ציפיות ואפשרויות. לפני הניתוח חשוב לבצע בדיקת עניים הכוללת, חדות ראייה, כמות דמעות (Shirmer test ).

ביצוע הניתוח:

השיטה בה יבחר המנתח מותאמת אישית לפי צרכייך.

ניתוח עפעף עליון: החתך יתוכנן להיות בקפל העליון ויימשך עד מעט מחוץ לעפעף בתכנון מראש שהצלקת תוסתר בתוך הקפל ולא תיראה. שומן ועודפי עור יוצאו לפי הצורך. בניתוח זה ניתן לפי הצורך ובסיכום מראש דרך החתך בעפעף העליון ללא חתכים נוספים בעור להדק את העפעף התחתון למקומו ולהביא את זווית העין החיצונית למקומה הטבעי והיפה.

ניתוח עפעף תחתון: החתך מתבצע מתחת לריסים ומעט מחוץ לעין במקום נסתר ולא גלוי. דרך החתך ניתן לכרות את עודפי העור, עודפי שומן ועודפי רקמת שריר מעובה. ניתן להדק שריר רפוי לפי הצורך. כיום ניתן גם לשפר את מראה מרכז הפנים בגישה זו. ולדחות במספר שנים ניתוח למתיחת פנים. בניתוח הצערת עפעפיים הצלקות מתוכננות להיות מוסתרות ולכן בעתיד הן לא תיראנה. הניתוח יכול להתבצע בהרדמה מקומית או כללית. אורך הניתוח משתנה בהתאם לסוג ניתוח שהותאם לך.

לאחר הניתוח תהיי מרוצה ממראך הרענן והערני יותר. ולמעשה, לא יהיה ניתן לשים לב שאת אחרי ניתוח עפעפיים.

שחזור שד המיועד אישית לנשים שחלו בסרטן

צרו קשר עם ד"ר טוכמן

מרפאת הרמוניה, המרכז הרפואי שערי צדק – ירושלים | punytu10@gmail.com | טל' 073-7023213