מתיחת בטן Abdominoplasty

בטן בולטת ושמנה יכולה לגרום לגברים ולנשים לחוסר נוחות ומבוכה לא מבוטלת. בטן גדולה יכולה להיות כתוצאה מהשמנת יתר ,חולשה בשרירי דופן הבטן ,הריון או עודפי עור שנמתחו ביתר ואיבדו את יכולתם להתכווץ לכן דיאטה מתאימה וספורט לא יעזרו להיפטר מהעודפים של העור.

לעיתים ניתן לראות על פני העור את הסטריות קווים אדמדמים של העור שנמתח ואיבד את היכולת להתכווץ, לאלה שירדו במשקל בצורה ניכרת, לאחר הריון. ועדיין באזור הבטן התחתונה נשארו עם עודפי עור תלויים בבטן התחתונה אין פיתרון אחר פרט לניתוח להסרת עודפי עור בבטן התחתונה.

בניתוח למתיחת בטן יש לתכנן את הניתוח מראש בעמידה. במהלך הניתוח מסירים עודפי עור ושומן בבטן תחתונה. בנוסף מהדקים את שרירי דופן הבטן על מנת לחזק ולהדק את דופן הבטן. התוצאה המתקבלת היא בטן מתוחה, שטוחה וקו מותניים מודגש יותר.

הניתוח נפוץ ביותר ומתאים לנשים וגברים המוטרדים ממראה הבטן המלאה, נפוחה וממראה העור הנופל כמו סינר. למטופלים אשר ירדו במשקל והגיעו במשך תקופת זמן למשקל יציב ואידיאלי לגופם הינם במצב מיטבי לניתוח זה.

שאיבת שומן

שאיבת שומן הינה פרוצדורה בה שואבים שומן בעייתי שהצטבר באזור מסוים בגוף וגם לאחר דיאטה, ירידה במשקל וביקורים במכון כושר אינו נעלם. האזורים הנפוצים לשאיבת שומן ועיצוב הגוף הינם: הירכיים, מותניים, בטן, ישבן, זרועות. שאיבת השומן יכולה להתבצע בהרדמה מקומית, כללית, אזורית. לפי מיקום האזור בו יש מצבור של שומן שלא נעלם בדרכים המקובלות. במהלך הפרוצדורה תאי שומן מוסרים מהגוף.

בכל אזור בגוף האדם יש מספר קבוע של תאי שומן לכן לאחר הסרתם בשאיבת שומן התוצאה המתקבלת הינה לאורך שנים. התוצאה הסופית תלויה גם בתכונות האלסטיות של העור. שאיבת שומן מתאימה בעיקר לאנשים בריאים במשקל גוף תקין בעלי עור אלסטי הסובלים ממצבור של שומן באזור מסוים שלא נעלם לאחר דיאטה ו/או פעילות גופנית. שאיבת שומן אינה תחליף לירידה במשקל.

במהלך הייעוץ עם כירורג פלסטי יש לדון באזורים בהם הנך מעוניינת להסיר עודף שומן ולעצב את גופך. על מנת למנוע סיבוכים לאחר הניתוח נהוג לשאוב עד שלושה ליטרים של שומן. במהלך פגישת הייעוץ הרופא יבדוק אותך ויעמוד גם על איכות העור שלך.

הניתוח:

יכול להיעשות בהרדמה מקומית, אזורית או כללית. בתחילת הניתוח יוזרק נוזל פיזיולוגי המכיל חומר הרדמה לידוקאין למנוע כאב לאחר הניתוח ואדרנלין המכווץ כלי דם בצורה זו ניתן לשאוב יותר שומן ללא איבוד מיותר של דם וצמצום הבצקות ושטפי דם לאחר הניתוח. הניתוח נעשה ללא השארת צלקות בכך יתרונו הגדול. בדרך כלל התוצאה הניתוחית הינה טובה. לאחר הניתוח יש ללבוש חליפת לחץ למשך כשישה שבועות לזירוז עיצוב הגוף והתכווצות של העור העודף ומניעת בצקת ונפיחות באזור. בדרך כלל התוצאה המושגת הינה טובה ביותר. יש להמתין מספר חודשים בהם העור יקבל את צורתו החדשה וכל הבצקות ייעלמו. חשוב ביותר במהלך פגישת הייעוץ לתאם ציפיות.

העברת שומן:

מזה מספר שנים שומן משמש כחומר מילוי הטוב ביותר. תאי השומן הינם תאי גזע בעלי תכונות התמיינות שונות. ניתן לשאוב שומן מאזור הירכיים, הבטן ועוד ולהעבירו לאזורים אחרים בהם מעוניינים למלא כמתים שקועים בפנים, להחזרת הנפח לפנייך, למילוי צלקות שקועות, להצערת עור גב כף היד לשיפור איכות העור באזורים בהם העור הוקרן כמו לדוגמה לאחר כריתת שד חלקית למפקטומיה. לעיצוב הגוף. השומן הינו רקמה טבעית של הגוף שלך הוא נקלט היטב באזור החדש. הניתוח יכול להיעשות בהרדמה מקומית. חומר הרדמה מסונן לאזור הנותן. השומן מאוחסן במזרקים. בעזרת קנולות (צינור בקוטר של מילימטר או שתיים) ניתן לשאוב את השומן ולהזריקו לאזור אחר בגוף. הניתוח לא משאיר צלקות נראות לעיין. במהלך פגישת הייעוץ הרופא ידון איתך מאיפה ניתן לשאוב שומן ולהיכן להזריק אותו. יש להימנע מליטול כדורים מדללי דם כמו אספירין וכו' עשרה ימים לפני הפרוצדורה ורצוי להפסיק לעשן כשלושה שבועות לפני הפרוצדורה על מנת לקבל תוצאה מיטבית.

מוטרדים ממראה הבטן המלאה ומראה העור הנופל כמו סינר?

צרו קשר עם ד"ר טוכמן

מרפאת הרמוניה, המרכז הרפואי שערי צדק – ירושלים | punytu10@gmail.com | טל' 073-7023213